گریل استخر

گریل استخر شامل شبکه هایی است که دور تا دور استخر جهت انتقال آب سطحی و ذرات شناور روی آب استخر به سمت تصفیه خانه استخر استفاده میگردد.

همچنین از گریل جهت جمع آوری آب محوطه استخر- رختکن -سرویس های بهداشتی- پارکینک - روف گاردن و غیره و انتقال آن به فاضلاب نیز استفاده میگردد.

گریل استخر در عرض های 14 -18 - 20 - 25 و 30 سانتیمتر تولید میشود.

بسته به سایز استخر و نحوه کاربرد گریل استخر در آن پهنای گریل انتخاب میگردد. در استخر های عمومی معمولا گریل در سایز 25 یا 30 مد نظر قرار میگیرد.در استخر های شخصی با ابعاد کوچک تا متوسط از گریل 18 یا 20 سانت استفاده میگردد.

در صورتی که کاربرد گریل در جهت انتقال آب به فاضلاب باشد (از گریل به عنوان کفشور خطی استفاده گردد)می توان از گریل 14 سانت استفاده نمود.همچنین گریل های با عرض کمتر جهت پارکینگ مناسب تر هستند.

نحوه اجرای گریل استخر :

ابتدا باید توجه داشت که با توجه به نوع کاربری عمق و عرض کانال جهت نصب گریل استخر درنظر گرفته شود.کانال جهت نصب گریل استخر هم به صورت کانال آماده از جنس پلاستیک در بازار موجود است هم میتوان کانال مورد نظر را با مصالح ساخته و نهایتا روی آن را کاشی کرد.البته در مورد استخر با توجه به مسایل فنی بهتر است که کانال مورد نظر در محل و با کاشی ساخته شود.

مذیت های ساخت کانال گریل استخر باکاشی :

امکان ساخت کانالهای منحنی و دایره که با کانالهای گریل آماده این امکان فراهم نیست

امکان شیب بندی کف کانال (در صورتی که از کانال گریل آماده استفاده شود امکان شیب بندی کف کانال وجود ندارد).

امکان تعیین عمق دلخواه

امکان آبندی بهتر که این مورد از ضروریات هر استخر است . کانالهایی که از مصالح خود استخر ساخته میشوند امکان آبندی بهتری را فراهم میآورند.

امکان شستشوی بهتر و طول عمر بالاتر (کانالهای پلاستیکی طول عمر کمتری نصبت به جوبهای ساخته شده با کاشی و سرامیک دارند و بر خلاف خود شبکه گریل امکان تعویض آنها به راحتی میسر نیست.)

تولید کننده گریل استخر