نردبان استخر

 

 

تولید کننده نردبان استخر از جنس استیل ضد زنگ مقاوم در برابر خوردگی که معیار های کارایی و زیبایی در آن لحاظ گردیده است

نردبان استخر

نردبان استخر ساخته شده از بدنه استیل 304 ضد زنگ زدگی میباشد.

جهت انتخاب نردبان استخر از جهت کارایی عمق استخر مورد توجه قرار میگیرد .نردبان استخر باید طوری در نظر گرفته شود که علاوه بر پایین رفتن بالا آمدن از آن نیز به سهولت انجام گیرد. بدین منظور در استخر های عمیق نردبان باید طوری انتخاب شده باشد که فردی که به طور مثال تا گردن در داخل آب است بتواند پای خود را روی اولین پله قرار دهد.بدین جهت معمولا بیشتر از 5 پله مورد استفاده قرار نمیگیرد. مگر در صورتی که استخر خالی باشد و برای شستشو فردی بخواهد وارد استخر گردد که در این صورت نیز معمولا از طرف کم عمق وارد میگردد.

تعداد پله جهت عمق های مختلف :

70 تا 100 سانتی متر 2 پله

100 تا 130 سانتی متر 3 پله

130 تا 160 سانتی متر 4 پله

160 به بالا 5 پله

نردبان استخر در دو سمت کم عمق و عمیق نصب میگردد . در استخر هایی که طول آنها زیاد است به ازای هر 8 متر یک عدد نردبان نصب میگردد. و در صورتی که عرض استخر نیز زیاد باشد نردبانها در دو طرف و مقابل هم نصب میگردنند.

 نصب نردبان استخر-پله استخر

در انتخاب نردبان استخر باید دقت کرد خم کاری و استایل نردبان مطابق استاندارد بوده بدین علاوه بر تعمین زیبایی و عدم دفرمگی استفاده از آن راحت باشد.

طریقه نصب نردبان استخر:

جهت انتخاب نردبان استخر همچنین باید به عرض پاگردی که نردبان در آن نصب میگردد توجه نمود. نردبان استاندارد فضایی حدود 50 سانت جهت نصب پایه و فضایی حداقل 50 سانت جهت حرکت و چرخش فرد استفاده کننده نیاز دارد.

نردبان کلاپ فضایی حدود 25 سانت جهت نصب پایه و حداقل (25 +50) 75 سانت جهت چرخش و حرکت فرد استفاده کننده نیاز دارد. (مجموعا حداقل 100 سانتیمتر)

نردبان مدل تینا ( عصایی ) فضایی حدود 20 سانتیمتر جهت پایه و حداقل 50 سانتی متر جهت چرخش و حرکت فرد استفاده کننده نیاز دارد

طریقه نصب نردبان استخر

نردبان استخر

نردبان استیل استخر

نردبان استخری

 

نصب نردبان استخر بدین صورت انجام میگیر که ابتدا نردبان منتاژ شده و در جای مناسب به صورت تراز قرار میگیرد.

هنگامی که مکان نصب به دقت تعیین گردید نردبان را برداشته و محل نصب پایه های نردبان در روی سنگ استخر سوراخ میشود. توصیه میگردد ابتدا با دلیر دور تا دور را به صورت دایره وار سوراخ کرده سپس با قلم و چکش مکان نصب کاسه بتنی نردبان را خالی کنید. (منظور از کاسه بنتی نردبان استخر کاسه پلاستیکی است که در داخل بتن نصب میگردد و سپس نردبان در داخل آن فرو میگردد.)

پس از تراز کردن کاسه بتنی دور تا دور آن را با سیمان پر کنید و زمانی که به استحکام لازم رسید نردبان را در کاسه ها قرار دهید.

جهت زیباتر جلوه دادن مکان سوراخکاری و نصب نردبان از قالپاق مخصوص استفاده میگردد. همچنین هنگام خرید 2 عدد لاستیک در پکیج نصب قرار دارد که در انتهای نردبان و بر روی پایه نردبان نصب میگردد.

توجه داشته باشید که نردبان استخر فقط در قسمت بالا نصب میگردد و قسمتی که در داخل آب قرار دارد آزاد است.