چراغ های استخری ال ای دی و اس ام دی ولتاژ پایین با نوردهی بالا و ایمنی جهت استفاده در استخر جکوزی و آبنما

استفاده از لامپ های اس ام دی جهت چراغ استخر علاوه بر مصرف برق پایین و نور مناسب و یکنواخت موجب شده تا تولید چراغ استخر در ضخامت کم ممکن گردد.

چراغ های استخری باید کاملا واترپروف بوده (IP68) و در برابر مواد افزودنی نظیر کلر و سایر مواد شیمیایی مقاوم باشند

جنس بدنه چراغ های استخری معمولا از جنس ABS یا استیل است که در مقابل کلر استخر مقاوم هستند - یاد آورر میشویم که فلز آلومینیوم درداخل استخر با ترکیبات کلر خورده شده و از بین میرود. لذا جنس بدنه چراغ های استخر با دوام از آلومینیوم نیست.

از آنجایی که در ساخت چراغ استخر از لامپ های ال ای دی و یا اس ام دی استفاده میگردد و این لامپ ها احتیاج به خنک شدن دارند و همچنین به علت آب بند بودن و بسته بودن فریم  چراغ های استخر صرفا در داخل آب  قابل استفاده هستند.از استفاده از چراغ استخر در خارج از آب جدا خودداری فرمایید.

در ساخت چراغ استخر اسکای لایت در زیر برد اس ام دی از هیت سینگ استیل استفاده گردیده که علاوه بر مقاومت در مقابل مواد شیمیایی آب موجب تسریع انتقال حرارت برد چراغ به آب میگردد.

چراغ های استخر جهت ایمنی بالا با ولتاژ ثابت 12 ولت طراحی شده اند و جهت استفاده از چراغ استخر از ترانس کاهنده در خارج استخر استفاده میگردد.

جهت جمع آوری کابل در زیر چراغ از کاسه بتنی چراغ استفاده میگردد در نوع جدید این کاسه عمقی کمتر از 2 سانت دارد و در هنگام سرامیک کاری استخر داخل دیواره استخر کار میگردد.

در نوع چراغ استخر روکار نیز احتیاج به جمع کردن کابل در زیر چراغ میباشد بدین جهت فضایی در پشت چراغ برای این کار در نظر گرفته شده است. توصیه اکید است که همواره مقداری کابل در پشت چراغ جهت تعمیر و یا تعویض چراغ در خارج از آب استخر در نظر گرفته شود.

 

چراغ استخر-چراغ استخری