کلر استخر

جهت از بین بردن میکروبها - باکتری ها - قارچها - طیف وسیعی از ویروسها همچنین انواع جلبرگها که دستگاه تصفیه قادر به حذف و از بین بردن آنها نیست از مواد شیمیایی خاصی استفاده می گردد که شاخص ترین آنها کلر است.

پودر کلر یا قرص کلر در حقیقت محصول به دست آمده از عنصر کلر است که به علت سهولت استفاده - قیمت مناسب - نگهداری آسان و عدم نیاز به دستگاهای پیچیده جهت افزودن به آب مورد از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

استفاده از گاز کلر جهت استخرهای کوچک یا خصوصی و بدون حضور تکنسین آموزش دیده به جهت احتمال خطر مقدور نمیباشد. بدین جهت پودر سفید رنگی که به عنوان پودر کلر شناخته میشود در حقیقت به عنوان فرآورده کم خطری است که هنگامی که در آب حل میگردد مقداری گاز کلر تولید میکند این گاز در آب حل شده و سبب از بین بردن میکرو ارگانیزم ها می گردد. باید توجه داشت که این گاز مدت محدودی در آب باقی میماند و از این رو معمولا هر 24 ساعت مقداری کلر جهت نگهداشتن سطح کلر آب در حد استاندارد به آب اضافه میگردد.

پودر های کلر با توجه به فورمول ساخت آنها به دو دسته بر پایه کلسیم و بر پایه سدیم تقسیم بندی میشوند. پودر کلر هایی که بر پایه کلسیم ساخته شده اند قیمت پایین تری دارند . باید توجه داشت که این تفاوت قیمت ناشی از درصد کلر در پودر کلر نیست زیرا که معمولا اکثر پودر های کلر درصد کلری در حدود 70 در آب آزاد میکنند . تفاوت ناشی از اثری است که خود پودر در آب باقی میگذارد. پودر های بر پایه کلسیم بازی هستند و رفته رفته ph آب را بالا میبرند. افزایش ph ضمن افزودن بر کدورت آب و رسوبات مختلفی که بر روی دیواره ها و تجهیزات استخر میگذارد موجب سوزش چشم و خارش پوست نیز میگردد. همچنین رفته رفته با بیشتر شدن ph اثر بخشی کلر نیز کاهش میابد و به مقدار بیشتری کلر نیاز میگردد.

پودرهایی که بر پایه سدیم ساخته میگردند و قیمت بالاتری دارند عیوب کلر های بر پایه کلسیوم را نداشته و نگرانی افراد را در جهت شفافیت و سلامت آب تا حد بسیار بالاتری تعمین میکنند.همچنین کلر های مرغوب تماما در آب حل میشوند و اصطلاحا لردی در کف آب از خود به جا نمی گذارند.

البته در صورتی که صرفا خاصیت ضد عفونی و انگل زدایی کلر مد نظر باشد میتوان از هر نوع پودر کلری استفاده کرد.

پودر کلر حلالیت سریعی در آب داشته و بدین جهت سریعا عمل ضد عفونی کننده گی خود را در آب انجام میدهد. در صورتی که قرص کلر انحلال تدریجی در آب دارد و جهت نگهداری آب سالم از آن استفاده میگردد. در صورتی که آب استخر دارای آلودگی میکروبی یا جلبرگ باشد ابتدا به وسیله پود کلر به آن شوک داده و سپس جهت نگهداری آب میتوان صرفا از هر دو نوع کلر پودری یا قرص کلر و یا ترکیب قرص و پودر کلر استفاده نمود.

مقدار مصرف کلر جهت نگهداری آب استخر به صورت روزانه به ازای هر متر مکعب آب استخر 3 گرم میباشد.البته این مقدار جهت استخر های خانگی است و همچنین به خاطر وجود متغییر های گوناگون باید مقدار کلر به وسیله کیت های کلرسنج به صورت هفتگی یا روزانه اندازه گرفته شود.مقدار کلر آزاد آب باید بین 1.5 تا 2 میلیگرم در لیتر باشد. از آنجایی که انحلال قرص کلر در آب سرد به کندی صورت میگیرد معمولا مصرف 10 روز را به یکباره داخل شناور یا دستگاه کلرزن قرار می دهند. پیشنهاد این است که مقدار کلر مورد نیاز را بین قرص کلر و پودر کلر تقسیم نمود.

پودر کلر استخر اسکای پوی

پودر کلر استخر

پودر کلر - کلر پودری- قیمت کلر استخر-فروش کلر استخر-

 

قرص کلر استخر 3 اینچی

قرص کلر استخر-قیمت قرص کلر استخر-فروش قرص کلر-خرید اینترنتی قرص کلر

 

قرص کلر دانه دار (این نوع قرص کلر مقدار کمی سولفات مس در خود دارد که اشتباها در بازار گاهی به عنوان قرص کلر آنزیم دار نامیده میشود)

سولفات مس خاصیت ضد جلبرگ دارد که البته به صورت جداگانه نیز قابل تهیه است.

قرص کلر کاد کبود دار-قرص کلر آنزیم دار-پخش قرص کلر-قرص کلر چیست

قرص کلر استخر-قرص کلر آمریکایی-قرص کلر کوچک

دریاچه آبی توضیع کننده کلر استخر

جهت خرید پودر کلر استخر و قرص کلر استخر با ما تماس حاصل فرمایید.